آشنایی با تعمیر باتری گوشی

آشنایی با تعمیر باتری گوشی موبایل

تعمیر باتری گوشی

تعمیر باتری گوشی موبایل یکی از مشکلات رایج کاربران تلفن همراه خواهد بود. خرابی باتری گوشی امکان دارد به دلایل گوناگونی رخ دهد. شارژ کردن طولانی باتری،استفاده از شارژرهای نامناسب،گرم شدن باتری و بسیاری از این دلایل باعث خراب شدن باتری گوشی موبایل خواهد شد.

آموزش تعمیرات موبایل

همانطور که می دانید،قطعات مختلف تلفن های همراه باتری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد،زیرا بدون وجود این قطعه کارایی هیچ یک از قسمت های این وسیله قابلیت نخواهد داشت. در کل باید این قطعه از کیفیت و استانداردهای مناسب برخوردار باشد. تا یک تلفن همراه بتواند به درستی کارکند. البته گاهی پس از مدت زمان کارکرد این قطعه دچار خرابی شده و نیاز به تعمیرات پیدا خواهد کرد. برای تعمیر باتری تلفن همراه روش های زیادی است.

تعمیر باتری گوشی

راه های تعمیر باتری

گام اول: کانتکت های باتری (محل اتصال موبایل و باتری موبایل) را پاک نمایید. اکسید و کثیف شدن محل اتصال موبایل و باتری،یکی از رایج ترین دلایل شارژ نشدن گوشی موبایل خواهد بود. که در اغلب تلفن های همراه رخ داده و منجر به خراب شدن باتری موبایل می باشد. اما در صورت باتری موبایل به خوبی کار نمی کند. باید پیش از تعویض باتری محل کانتکت های باتری را تمیز کنید.

گام دوم: درزهای باتری گوشی را کاملا پوشانده شود. باز شدن درزهای باتری امکان دارد. یکی از دلایل خراب شدن و زود خالی شدن شارژ باتری باشد. باید قبل از آنکه اقدام به تعویض باتری نمایید. درزهای پوشش بدنه باطری و فریم آن را نگاه کنید و آنها را به کمک چسب کاملا سفت نمایید.

گام سوم: باتری گوشی را در فریزر بگذارید. گذاشتن باتری گوشی در فریزر یکی از دیگر روش های تعمیر و احیای باتری گوشی خواهد بود. که از نشت شارژ گوشی جلوگیری می نماید و منجر به افزایش طول عمر باتری گوشی می گردد.

فریز کردن گوشی

• باتری را از گوشی خارج نموده و همانند آنچه در روش دوم توضیح داده شده کلیه درزهای آن را با چسب پوشانده شود.

• باتری را داخل پلاستیکی فریزری قرار بدهید. توجه داشته باشید که باتری با یخ داخل یخچال ارتباط نداشته باشد.

• باتری گوشی را به مدت ۳ ساعت داخل فریزر بگذارید.

• پس از مدت زمان تعیین شده باتری را از فریزر خارج کنید و برای مدتی در محیط قرار دهید تا به دمای محیط برسد.

• باتری را داخل گوشی قرار دهید و تا زمانی شارژ باتری به ۷۰ درصد نرسیده،از آن استفاده نشود.

گام چهارم: از یک باتری دیگر به باتری گوشی پالس القا نمایید. این روش تعمیر و عیب یابی باتری گوشی شبیه به روش باتری به باتری کردن در خودرو خواهد بود. برای انجام این کار به دو سیم ضخیم و یک باتری با ولتاژ ۹ ولت نیاز دارید.

باتری به باتری کردن گوشی

باتری به باتری کردن گوشی

• ابتدا یک سر سیم های برق را به قطب مثبت و منفی باتری و سر دیگر را به قطب مثبت و منفی محل اتصال باتری به گوشی وصل نمایید.

• به مدت ۴۵ ثانیه این کار را انجام داده، سپس اتصال را قطع نمایید.

• حالا باتری را  داخل گوشی بگذارید.

گام پنجم: تعمیر باتری به کمک لامپ ۱.۵ ولتی،یکی دیگر از روش ها برای تعمیرات باتری گوشی استفاده از لامپ ۱.۵ ولتی است. برای انجام این کار به دو سیم ضخیم و یک لامپ ۱. ولتی نیاز دارید:

• اول شارژ باتری را خالی و سپس دوباره آن را شارژ کنید.

• دو سر سیم های برق را به محل اتصال باتری به گوشی وصل نمایید و دو سر دیگر آن را به باتری وصل نمایید. در صورت انجام صحیح این کار لامپ روشن خواهد شد.

• این کار را تا زمانی که کلیه انرژی باتری تخلیه شده و چراغ خاموش شود،ادامه داشته باشد.

• باتری را داخل گوشی قرار دهید و آن را مجددا شارژ نمایید.

باتری گوشی باد کرده

تعمیر باتری گوشی باد کرده یکی از مشکلات رایج مربوط به باتری گوشی خواهد بود که بسیاری از کاربران با آن مواجه هستند. این مشکل با درجه ها یا سطوح مختلفی در یک باتری تلفن همراه رخ می دهد. گاهی تورم باتری آن قدر شدید خواهد بود که درب باتری در پشت تلفن بسته نمی شود و گاهی نیز تورم آن با چشم به سختی قابل تشخیص نخواهد بود.

باتری گوشی باد کرده

دلیل باد کردن باتری گوشی

تعمیر باتری باد کرده یکی از مشکلات رایجی می باشد. که برای ورود به شغل تعمیرات موبایل باید با آن آشنا باشید. این اتفاق بر اثر علت های مختلفی رخ می دهد و به همین دلیل شدت آن در باتری های مختلف فرق دارد. از مهمترین دلایلی که باعث باد کردن باتری تلفن همراه خواهد شد.

۱-شارژ کردن طولانی مدت گوشی در طول شب

بسیاری از اشخاص عادت دارند. شب ها و زمان خواب تلفن همراه خود را به شارژ وصل نمایند. این تلفن ها معمولا در مدت ۲ الی ۳ ساعت به طور کامل شارژ خواهند شد و زمان بیش از آن می تواند به باتری تلفن همراه آسیب های جدی وارد نماید. که باد کردن یکی از این مشکلات خواهد بود.

۲- از شارژرهای غیر استاندارد استفاده کردن

هر گوشی تلفن همراه باتری خاص خود را دارد و باید با شارژر مخصوص خود شارژ گردد. امروزه نمونه های فیک و تقلبی از شارژرهای تلفن همراه به بازار وارد شدند. که میزان بار دهی آنها کمتر و یا بیشتر از حد مجاز خواهد بود و همین مسئله می تواند باعث شارژ نشدن باتری موبایل شده و در مدتی کوتاه به باتری تلفن همراه آسیب بزند و مشکلاتی از قبیل باد کردن باتری موبایل را به وجود بیاورد.

۳-گرم شدن باتری

بعضی از افراد برنامه های سنگین را بر روی دستگاه خود نصب می نمایند و یا اینکه مدت زمان طولانی از تلفن خود استفاده می کنند. این موارد باعث داغ شدن قطعات داخلی گوشی تلفن همراه و آسیب زدن به آنها خواهد شد. تعمیر باتری موبایل با ترفندهایی که در اینترنت مشاهده می نمایید. امکان پذیر نخواهد بود و تنها در مدل های محدودی و توسط تعمیرکاران وارد این کار امکان پذیر می باشد. اما در صورتی که مهارت لازم در زمینه تعمیرات موبایل را ندارید دست به تعمیر باتری موبایل نزنید. زیرا این کار ممکن است باعث آسیب دیدن دیگر قطعات موبایل می شود.

3-گرم شدن باتری

 

 

آموزشگاه جادوی موبایل مفتخر است با برگزاری دوره های تخصصی تعمیرات موبایل افراد متخصص و حرفه ای را وارد بازار کار کرده است.

 

 

بیشتر بدانید:

چگونه دوربین گوشی موبایل را تعمیر کنیم؟

چطور برد هوآوی Y300 را تعویض کنیم؟

آموزش عوض کردن اسپیکر هوآوی M750

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *