آشنایی با کد های مخفی و پر مصرف گوشی های اندروید

آشنایی با کد های مخفی و پر مصرف گوشی های اندروید

کدهای مخفی گوشی های اندروید

گوشی‌های اندروید حاوی اطلاعات زیادی درمورد سیستم عامل و سخت افزار خود می باشند. که بیشتر کاربران نمی‌دانند چگونه به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند. ولی چنانچه کدهای مخفی اندروید را بدانید، می‌توانید گوشی را به تنظیمات کارخانه باز گردانید، اطلاعات دوربین مخفی را داشته باشید، به سرعت از اطلاعات‌تان بک آپ بگیرید و…..

کدهای USSD

چنانچه این‌ کدها مخفی نیستند، ولی شناخته شده هم نیستند. وقتی  که کدهای USSD شماره‌گیری شوند. به شبکه تلفن اتصال یافته و عملیات معینی را انجام می‌دهند، مانند اعلام مقدار اعتبار باقیمانده خط تلفن اعتباری یا مقدار دیتای مصرف شده در ماه. معمولاً این کدها تغییر می‌کنند و از اپراتوری به اپراتور دیگر قابل تغییر است.

آموزش تعمیرات موبایل

کدهای سیستمی و مخفی اندروید

برخی کدهای مخفی، کدهای سیستمی اندروید هستند و به طور معمول با علامت * یا # شروع می‌شوند. استفاده از این کدها به اینترنت نیاز ندارد. زیرا سر و کار آن تنها با سیستم اندروید دستگاه شما است. معمولا با ارائه نسخه جدید اندروید، این کدها نیز تغییر می‌کنند و برخی شرکت‌ها نیز کدهای اختصاصی خود را دارند. روش وارد کردن کد بسیار ساده است و تنها باید وارد قسمت شماره گیری شوید و کد مورد نظر را پشت سرهم وارد نمایید. توجه داشته باشید. که برخی از کدها برای اپراتورهای مختلف، فرق می‌کند و روی همه دستگاه‌ها اجرا نمی‌شود. بنابراین اگر گوشی شما به کدی پاسخ نداد، سعی کنید کد دیگری را پیدا و امتحان  نمایید.

کدهای مخفی گوشی های سامسونگ :

*# ۰۶ #

این یک کد سراسری است که در همه تلفنهای همراه هر نام تجاری کار می کند. این کد شماره تلفن همراه تلفن IMEI (International Mobile Station Equipment Identity)  را نشان می دهد که برای هر تلفن همراه مجزا است. شماره IMEI دستگاه خود را به هر کسی نشان ندهید و یا آن را به اشتراک نگذارید. اکثرشماره سریال گوشی هایی که در شبکه مخابراتی ایران فعالند، با دو رقم ۳۵ یا ۸۶ آغاز می شوند.

*# ۰ *#

این یک سرویس جالب و مفید برای تلفن های همراه سامسونگ است. این کد به شما اجازه می دهد تا ال سی دی، سخت افزار و بسیاری دیگر از قطعات تلفن همراه خود را آزمایش نمایید. شما ممکن است بسیاری از مکانیک تعمیر و نگهداری موبایل یا مهندسین مرکز خدمات را با استفاده از این کد در تلفن های موبایل برای تست سخت افزار مشاهده کرده باشید. با کمک این کد می توانید رنگ ها، ویبره ، دوربین، صفحه لمسی، بلندگوها و سنسورهای دیگر را بر روی تلفن همراه خود آزمایش نمایید.

*#۱۱۱۱#

این کد می تواند قابل  استفاده در مورد نسخه نرم افزار (یا سیستم عامل) نصب شده در تلفن همراه شما باشد.

*#۲۲۲۲#

این کد می تواند قابل استفاده در مورد نسخه سخت افزاری تلفن همراه شما باشد.

کدهای مخفی گوشی های سامسونگ : 

*#۱۲۳۴#

این کد اطلاعات PDA  ، و سایر اطلاعات سیستم عامل مربوط به نسخه های CP ، AP ،CSC  را نشان میدهد.

*# ۱۲۵۸۰*۳۶۹ #

این کد هم اطلاعات مربوط به نرم افزار (نسخه AP، CP و CSC)و هم سخت افزار (RF cal و HW Rev.) را در یک صفحه نشان میدهد.

*#۷۳۵۳#

این یک کد مفید و پر مصرف دیگری است که به شما در آزمایش چیزهای مختلف از تلفن همراه شما مانند صدای، لرزش، دوربین، بلوتوث و بسیاری از سنسورها کمک می کند.

*#۰۰۱۱#

این کد اطلاعات مربوط به وضعیت شبکه GSM شما را نمایان می کند. مانند وضعیت ثبت، باند GSM و غیره…

*#۰۲۲۸#

این کد می تواند قابل استفاده در مورد وضعیت باتری مانند سطح باتری، ولتاژ، درجه حرارت و غیره باشد.

*#۰۲۸۳#

این کد را می توان برای کنترل تنظیمات حلقه بسته ( Loop back) استفاده کرد.

*#۹۰۹۰#

این کد به شما اجازه می دهد تا گزینه های مختلف تشخیصی مانند  DUMP ,RAM و غیره را کنترل نمایید.

*#۷۴۱۲۳۶۵#

این کد می تواند به دانستن اطلاعات سیستم عامل و سخت افزار دوربین مورد استفاده قرار گیرد.

کد مخفی گوشی های سونی:

*# ۳۴۹۷۱۵۳۹ #

این کد اطلاعات پیشرفته تر را در مورد سیستم عامل دوربین نشان می دهد. این کد به شما اجازه می دهد تا سیستم عامل دوربین را به روز کنید. اما سعی نکنید از گزینه ها برای به روز رسانی سیستم عامل دوربین استفاده کنید، ممکن است باعث آسیب رساندن به عملکرد دوربین تلفن همراه شما شود.

*#۰۸۰۸#

این کد را می توان برای تنظیمات USB در تلفن همراه خود استفاده نمود. تنظیمات را اگر درباره آنها اطلاعات کافی ندارید، تغییر ندهید.

*#۹۹۰۰#

این کد برای ورود به حالت System Dump مورد استفاده قرار می گیرد که می تواند برای خاموش شدن سریع و افزایش سرعت شبکه و غیره استفاده شود.

*#۲۶۶۳#

این کد صفحه نمایش لمسی (TSP و  Touch Key) اطلاعات مربوط به سیستم عامل تلفن همراه شما را نشان می دهد. شما همچنین می توانید از طریق این کد نرم افزار TSP و TSK را به روز کنید. (به روز رسانی مخفی بخش های حساس سیستم عامل)

*#۲۲۵۵۸۴۶۳#

این کد را می توان برای ری استارت کردن کل زمان تماس استفاده کرد. همانطور می توانید در Call log نیز انجام دهید.

Call log —> More —> Call duration —> Reset

*# 272*IMEI #

این کد را می توان برای نشان دادن و تغییر کد فروش (همچنین به عنوان (CSC  از تلفن همراه خود را تغییر دهید. اگر شما نمی دانید که این گزینه ها چه کاری انجام می دهند، هیچ گزینه ای را تغییر ندهید شما باید شماره IMEI را در این کد جایگزین کنید با کد IMEI صحیح تلفن همراه خود که می تواند با استفاده از کد *#۰۶# نشان داده شده در بالا پیدا کنید و استفاده کنید.

#* ۶۳۸ *۷۴۶۵۶۲۵ #

این یک کد بسیار پیشرفته است که به شما امکان می دهد کد کلید کنترل قفل شبکه را وارد نمایید. هیچ عدد را بدون دانش وارد نکنید، در غیر این صورت ممکن است عملکرد تلفن همراه شما را دچار مشکل کند و گوشی break شود.

*۲۷۶۷*۳۸۵۵ #

ریست کل داده ها و تنظیمات تلفن همراه، فرمت کردن به تنظیمات کارخانه ای ( البته این کار از طریق منوی داخل گوشی و همچنین از طریق wipe کردن نیز می شود)

*# ۰۰۰۰ #

این کدها بر روی تمام گوشی های سامسونگ کار خواهند کرد.

کدهای مخفی گوشی نوکیا:این کد برای مشاهده مدل و نسخه نرم افزاری گوشی بکار می رود.

*#۹۲۷۰۲۶۸۹#

این کد برای مشاهده کدهای گارانتی مربوط به مدت زمان کارکرد گوشی (life time) و ….بکار می رود.

کد مخفی گوشی های سونی:

با استفاده از کد *#*#۷۳۷۸۴۲۳#*#* با منوی Service مواجه می شوید. با استفاده از گزینه Service Test  می توانید قسمت های مختلف گوشی را مورد آزمایش قرار دهید.

کد مخفی گوشی های هوآوی:

کد مخفی گوشی های هوآوی *#*#۲۸۴۶۵۷۹*#*#  می باشد که شامل دو گزینه MMI test و Project Menu  است. با استفاده از گزینه MMI test میتوان قسمت های مختلف گوشی را آزمایش کرد.

کد انتقال مکالمه در تمام گوشی ها

کدهای انتقال مکالمه (Divert) عبارتند از:

• *۲۱* این کد برای فعال کردن انتقال مکالمه (Divert/on) بکار می رود.

• #۲۱# این کد برای غیر فعال کردن انتقال مکالمه (Divert/off) بکار می رود.

برای انتقال شماره خود روی شماره دیگر می توانید از کد *۲۱*Number# استفاده نمایید. برای خروج از این سرویس کافی است، کد #۲۱# را شماره گیری کنید.

مثلا استفاده از کد های #۰۹۴*۲۱* یا #۰۲۵۶*۲۱* باعث می شود. شماره موبایل بر روی یک شماره پیش فرض منتقل شود و اگر فردی با شما تماس بگیرد، با پیام ” مشترک مورد نظر در دسترس نمی باشد” یا “شماره مورد نظر در شبکه موجود نمی باشد” روبه رو می شوید.

کد انتقال مکالمه در تمام گوشی ها

سوالاتی که راجب کدهای مخفی و مفید گوشی های اندروید مطرح می شود؟

۱- از کدهای دستوری در اندروید چگونه استفاده می شود؟

برای زدن این کدها کافیست برنامه پیش فرض شماره گیری گوشی خود را باز نمایید، انگشتان خود را با دقت روی دکمه های صحیح فشار دهید. برای مثال برخی از کدهای دستوری در اندروید در زیر آورده شده است. که می توانید آنها را شماره گیری کنید.

*#*۴۹۸۶*#۲۶۵۰۴۶۸*#*                                PDA، تلفن ، سخت افزار ، اطلاعات سیستم عامل داده های مکالمه RF
* #*#1234#*#*                                         اطلاعات سیستم عامل PDA و تلفن
*#*#۱۱۱۱#*#*                                          *# نسخه نرم افزار  FTA و بسیاری دیگر

۲- درخواست با کد دستوری (USSD) به چه معناست؟

USSD (خدمات مکمل داده های بدون ساختار) یک فناوری ارتباطی جهانی برای موبایل (GSM) است. که برای ارسال متن بین تلفن همراه و یک برنامه کاربردی در شبکه استفاده می شود. برنامه های کاربردی ممکن است شامل رومینگ پیش پرداخت یا چت تلفن همراه باشد.

۳- کد USSD  چگونه ساخته می شود؟

برای ساخت یک برنامه بر کد دستوری ussd، باید تولید کننده محتوا باشید. و در یک دروازه ussd (از هر اپراتور شبکه تلفن همراه) ثبت نام کرده باشید. با فشار دادن *XXX# یک درخواست به دروازه ussd ارسال می نمایید. و سپس ارائه دهنده این سرویس، برخی خدمات را به مشترکین تلفن همراه ارسال می کند.

۴- مشکل اجرای کد دستوری را چگونه رفع می شود؟

از شماره گیر دستگاه خود کد دستوری *#*#۴۶۳۶#*#* را وارد نمایید. به اطلاعات دستگاه / تلفن بروید. روی «اجرای تست پینگ» کلیک نمایید.
پس از انجام تست پینگ. روی «خاموش کردن رادیو» کلیک کنید. بعد، روی «روشن کردن پیامک از طریق IMS» ضربه بزنید.

۵- کد دستوری را چگونه اجرا می شود؟

• برنامه تلفن را باز کنید. این برنامه معمولاً در صفحه اصلی وجود دارد.

• کد USSD را شماره گیری کنید. برخی با * شروع می شوند ، برخی دیگر # و بعضی دیگر *#.

• # را شماره گیری کنید. تماس تلفنی برقرار کنید. هنگامی که کد در حال اجرا است، عبارت «لطفاً صبر کنید …» (در آیفون) یا «کد USSD در حال اجراست» (در اندروید) را مشاهده خواهید کرد.

۶- کدهای دستوری امنیت دارند؟

تمام سازوکارهای امنیتی در مورد کدهای دستوری اعمال می شود. چرا که GSM برای سرویس هایی است که بسیار ایمن می باشند. و امن بودن ان نیز اثبات شده است. داده ها بین دستگاه کاربر به BST رمزگذاری می شوند. اما پس از ایستگاه مبنا، این داده ها به صورت متن ساده به بقیه انتقال می یابند.

۷- کد USSD خود را از کجا پیدا می کند؟

ابتدا برنامه تلفن را باز کنید. این برنامه را می توانید در صفحه اصلی پیدا نمایید و یا در گوشی های ساده تر قفل صفحه را باز کنید. و از روی شماره گیری گوش کد دستوری مورد نظر خود را شماره گیری نمایید.

۸-استفاده از کد دستوری روی اندروید هزینه بردار است؟

خیر.سوالاتی که راجب کدهای مخفی و مفید گوشی های اندروید مطرح می شود؟

 

آموزشگاه جادوی موبایل مفتخر است با برگزاری دوره های تخصصی تعمیرات موبایل افراد متخصص و حرفه ای را وارد بازار کار کرده است.

 

بیشتر بدانید:

چگونه از هک کردن گوشی موبایل مطلع بشیم !

راه های روت گوشی اندرویدی چگونه است؟

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *