آموزش عوض کردن باتری آیفون ۵S

آموزش عوض کردن باتری آیفون 5S

 عوض کردن باتری آیفون ۵S

اگر گوشی آیفون ۵S شما نیاز به عوض کردن داشته باشد. شما می توانید به راحتی باتری گوشی خود را تعویض کنید. این خاصیت باتری های لیتیوم یونی است که بعد از گذشت مدتی از عمرشان ،دیگر کیفیت اولیه را نداشته و شروع به شارژ خالی کردن و دیر شارژ شدن می کند. متأسفانه این باتری ها مانند سایر موارد مربوط به تعمیرات موبایل،امکان تعمیر نداشته و حتماً باید اقدام به تعویض باتری آیفون ۵S نمود.

آموزش تعمیرات موبایل

مرحله اول

• ابتدا برای عوض کردن باتری آیفون ۵S گوشی اپل خود را خاموش نمایید. پیچ های Pentalobe را از لبه گوشی خود باز نمایید. این دو پیچ ۳.۹ میلی متری در اطراف کانکتور Lightning قرار گرفته است.

مرحله دوم

• در این مرحله از آموزش تعویض باتری آیفون ۵S نوبت به خارج ساختن صفحه نمایش آیفون می رسد. این صفحه نمایش از یک صفحه شیشه ای و یک صفجه پلاستیکی در زیر خود تشکیل شده،که دارای اتصالات و کلیدهای فلزی است. روش های مختلفی برای باز کردن صفحه نمایش آیفون ۵S وجود دارد. با هر کدام که راحت ترید آن را امتحان نمایید اما باید مطمئن شوید که کار را به خوبی انجام پذیرد.

• در صورت استفاده از دستگاه مکش و گیره ممکن است صفحه پلاستیکی و شیشه بالای صفحه نمایش آیفون ۵S از هم جدا شود.

• برای باز کردن صفحه نمایش اپل خود می توانید از دستگاه حرفه ای iSclack استفاده کنید. که کار کردن با آن آسان تر و ساده تر نیز می باشد. اگر این دستگاه را نداشتید می توانید از یک دستگاه مکش ساده برای این عمل استفاده کنید.

مرحله سوم

• زمانی که صفحه نمایش آیفون ۵S به صورت کامل از بدنه اصلی جدا شد،مواظب باشید که آن را با قدرت باز نکنید. چون هنوز تعدادی کابل از این صفحه نمایش به بدنه اصلی گوشی متصل می باشد که در صورت کشیده شدن ممکن است،خراب گردد. صفحه نمایش را تا اندازه‌ای بالا ببرید. این براکت فلزی با کمی دقت به راحتی باز خواهد شد و نیاز به صرف نیروی زیاد و یا ابزاری پیشرفته ندارد. یک اسپودگر به راحتی این وظیفه را برای شما انجام می دهد.

تعویض باتری آیفون 5s

مرحله چهارم

• بعد از باز کردن کابل اتصال تاچ ایدی نوبت به جدا نمودن کانکتور کابل دکمه هوم آیفون ۵S از بدنه اصلی خواهد بود. این کار خیلی پیچیده نیست و تنها با یک فشار ساده اسپودگر آن را نیز باز می شود. بعد از باز کردن کابل دکمه هوم،ال سی دی گوشی را تا ۹۰ درجه باز نمایید. و آن را به یک وسیله دیگر با استفاده از یک کش پلاستیکی ببندید.

مرحله پنجم

• در سمت راست باتری دو پیچ فیلیپس ۰۰۰# می بینید که اتصال دهنده براکت فلزی باتری به بدنه اصلی می باشد. آنها را آزاد نمایید و سپس خود براکت فلزی را نیز بردارید. بنابراین با استفاده از یک اسپودگر اتصال باتری را به آرامی از سوکت خود جدا نمایید.

مرحله ششم

• در قسمت بالایی باتری و سمت راست آن ۴ پیچ فیلیپس می بینید. این ۴ پیچ به ترتیب شامل ۱ پیچ ۱.۷ میلی متری ، ۱ پیچ ۱.۲ میلی متری، ۱ پیچ ۱.۳ میلی متری و یک پیچ ۱ میلی متری خواهد بود. البته در هنگام باز کردن پیچ ها مخصوصاً پیچ ۱.۷ میلی متری که خاصیت مغناطیسی با پیچ گوشتی نخواهد داشت،باید مراقب باشید تا آنها گم نشود.

مرحله هفتم

• در این مرحله از آموزش عوض کردن باتری آیفون ۵S باید اقدام به باز کردن دوربین جلو و کابل سنسور گوشی نمایید. با استفاده از ناخن یا لبه یک اسپودگر می توانید این کابل ها را باز نمایید. البته قبل از باز کردن این کابل ها باید از عدم اتصال باتری مطمئن شوید.

• سپس کابل ال سی دی اپل آیفون ۵S را از گوشی آزاد کنید.

تعویض باتری آیفون 5s

مرحله هشتم

• در این مرحله باید اقدام به عوض کردن باتری آیفون ۵S نمایید. البته باتری آیفون ۵S با استفاده از دو چسب در زیر آن به بدنه اصلی گوشی متصل شده است. به آهستگی چسب را از لبه باتری باز نموده و آن را با کمی نیرو به سمت بیرون هدایت کنید. برای راحت تر انجام دادن این مرحله می توانید از گرمای سشوار استفاده کنید.

مرحله نهم

• نوار چسب های موجود در زیر باتری آیفون ۵S کمی حال کشسانی دارند و باید در درآوردن آنها کمی دقت کنید. اگر باز هم در این امر موفق نشدید می توانید کمی الکل با سرنگ را به زیر باتری تزریق  کنید تا چسب کم کم شل شود و بعد باتری را از محل آن خارج کنید.

مرحله نهم

 

 

 

آموزشگاه جادوی موبایل مفتخر است با برگزاری دوره های تخصصی تعمیرات موبایل افراد متخصص و حرفه ای را وارد بازار کار کرده است.

 

بیشتر بدانید:

آموزش عوض کردن قاب پشت آیفون ۱۱ پرو

آموزش جامع تعمیرات اپل (آیفون)

چگونه دوربین پشت آیفون ۸ پلاس اپل را عوض کنیم؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *