آموزش عوض کردن مادربرد آیفون ۶ اس

آموزش عوض کردن مادربرد آیفون 6 اس

همانطور که می دانید تعویض مادربرد آیفون ۶ اس به ندرت اتفاق می افتد. هدف از جدا سازی مادربرد آیفون ۶ اس،آماده کردن آن برای انجام تعمیرات برد آیفون همچون میکرو جوش و غیره یا در موارد کم یاب تعویض آن می باشد.

 

مرحله اول:ابتدا گوشی آیفون ۶ اس را باز کنید.

طبق معمول،قبل از انجام تعمیرات اپل،گوشی آیفون ۶ اس خود را خاموش نمایید. نحوه خاموش کردن گوشی آیفون ۶ اس به این صورت است که باید دکمه پاور را فشار داده و برای چند ثانیه نگه دارید. در همین شروع کار،دو عدد پیچ مشخص شده را باز کنید. این پیچ ها در دو طرف سوکت لایتینگ قرار دارند و از نوع پنج سو می باشند.

مرحله اول:ابتدا گوشی آیفون 6 اس را باز کنید.
بنابراین وظیفه این پیچ ها،نگه داشتن بخش پایینی صفحه نمایش و همچنین نگه داشتن کانکتور شارژ آیفون ۶ اس بر رو شاسی می باشد. ابزار iSclack را بردارید. مکنده های iSclack را نزدیکترین مکان نزدیک به دکمه هوم نصب نمایید. اطمینان داشته باشید که مکنده ها به خوبی به دو طرف گوشی وصل شده باشند. دسته iSclack را بسته تا مکنده ها از یکدیگر فاصله بگیرند و در نتیجه صفحه نمایش از شاسی کنده شود.مرحله اول:ابتدا گوشی آیفون 6 اس را باز کنید.

مرحله دوم:صفحه نمایش آیفون ۶ اس را جدا کنید.

اکنون بخش پایینی صفحه نمایش کنده  شده را با دست گرفته و آن را بلند نمایید تا جایی که با بخش بالایی صفحه نمایش،زاویه ۹۰ درجه ساخته شود. با پیچ گوشتی پنج سو،پنج پیچ نگهدارنده صفحه فلزی محافظ کانکتور های صفحه نمایش و دیگر اجزای مونتاژ شده بر روی آن را باز کنید.

مرحله دوم:صفحه نمایش آیفون 6 اس را جدا کنید.

مرحله سوم:ویبراتور آیفون ۶ اس را جدا کنید.

دو پیچ مشخص شده در تصویر زیر را باز کنید. این دو پیچ چهارسو است و ویبراتور را بر روی شاسی نگه می دارند. پس از باز شدن پیچ ها،ویبراتور را با کمک پنس از گوشی جدا نمایید.

مرحله سوم:ویبراتور آیفون 6 اس را جدا کنید.

گام چهارم:باتری آیفون ۶ اس را جدا کنید.

برای جدا کردن باتری آیفون ۶ اس از گوشی به چند حرکت ساده نیاز دارید. اول اینکه دو پیچ چهارسو نگهدارنده پایه فلزی محافظ کانکتور های فلت باتری و کانکتور شارژ را باز نمایید.

دوره آموزش تعمیرات موبایل جادوی موبایل

گام پنجم:مادربرد آیفون ۶ اس را جدا کنید.

در تصویر زیر چهار پیچ به رنگ قرمز مشخص شده اند. این پیچ ها چهارسو بوده و آنتن وای فای را بر روی شاسی نگه خواهند داشت. پس از باز شدن پیچ ها،پایه فلزی مشخص شده را جدا نموده، سپس آنتن وای فای را نیز جدا کنید و بعد به سراغ دوربین عقب بروید. این پیچ ها،پایه فلزی محافظ دوربین عقب را بر روی شاسی نگه می دارند. حال پایه فلزی را با پنس گرفته و از گوشی جدا نمایید. از اسپاتول پلاستیکی استفاده نمایید و با کمک آن کانکتور دوربین عقب را از مادربرد جدا نمایید. در آخر به سراغ جدا کردن دوربین عقب از سوکتش بروید. این پیچ ها به ترتیب بخش بالایی و بخش بالا سمت راست مادربرد را بر روی شاسی نگه می دارند.

گام پنجم:مادربرد آیفون 6 اس را جدا کنید.

اسپاتول را بردارید و با کمک آن کانکتور فلت کلید ولوم/ پاور/ ویبره را جدا کنید. سپس کانکتور کابل اتصال مشخص شده در تصویر زیر را باز کنید. در ادامه به سراغ جدا کردن کانکتور فلت کانکتور شارژ بروید. نوبت به آنتن GSM می رسد. کانکتور آن را نیز از مادربرد جدا نمایید.

گام پنجم:مادربرد آیفون 6 اس را جدا کنید.
چند عدد پیچ چهارسو وجود دارند که باید باز شوند به همین دلیل پیچ گوشتی چهارسو خود را برداشته و با کمک آن ابتدا دو پیچ زیر را باز نمایید. اکنون نگاهی به جعبه ابزار خود بیندازید و پیچ گوشتی شش سو(Hex) را پیدا کرده و تک پیچ مشخص شده در تصویر زیر را باز کنید. این پیچ نیز مادربرد را بر روی شاسی نگه می دارد. اسپاتول را بردارید و شروع به جدا کردن مادربرد از شاسی کنید. این کار را به آرامی انجام دهید. مراقب باشید که مادربرد را کامل از گوشی جدا نکنید زیرا هنوز توسط کابل اتصال آنتن GSM به شاسی متصل است. مادربرد آیفون ۶ اس از گوشی جدا شده و اکنون آماده عوض کردن می باشد.گام پنجم:مادربرد آیفون 6 اس را جدا کنید.

 

 

 

آموزشگاه جادوی موبایل مفتخر است با برگزاری دوره های تخصصی تعمیرات موبایل افراد متخصص و حرفه ای را وارد بازار کار کرده است.

 

 

بیشتر بدانید:

آموزش تعمیر گوشی آیفون ۶s Plus آب خورده

آموزش عوض کردن باتری آیفون ۵S

آموزش عوض کردن قاب پشت آیفون ۱۱ پرو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *