با روش های تعمیرات موبایل آشنا شوید؟

با روش های تعمیرات موبایل آشنا شوید؟

تعمیرات موبایل

همانطور که میدانید اشکالاتی مانند شکستگی سوکت شارژ، تعویض ال سی دی شکسته موبایل،آموزش تعمیر موبایل،تعمیر مدار شارژ موبایل،ضعف آنتن گوشی،تعویض تاچ گوشی،خرابی سوکت سیم کارت،تعویض سوکت رم، خرابی آی سی بلوتوث،تعمیر وایرلس موبایل و اشکالات مرتبط به عدم شارژ موبایل که بیشتر مرتبط به باتری و آی سی شارژ گوشی می باشد. و در هر مغازه ای با زمان کم قابل حل می باشد.

آموزش تعمیرات موبایل

الکترونیک تلفن همراه

یکی از مهم ترین کار موبایل شناختن قطعات روی برد موبایل در پایه و اینکه اجزای این قطعات از چه شرکتی می باشد و هر کدام به تنهایی چه کاری انجام خواهند داد. که برای تعمیر گوشی بسیار مهم است . برد موبایل مانند دیگر بردهای لوازم الکتریکی از قطعات SMD تشکیل شده است. این قطعات اس ام دی نوع مجتمع المانهای قدیمی DIP می باشند. که برای کوچکتر شدن روی برد موبایل از تکنولوژی جدید بهره مند هستند. قطعات ریزی مانند :خازن، دیود، ترانزیستور، سلف هستند که لازم است درباره هرکدام اطلاعاتی داشته باشید.

الکترونیک موبایل

موبایل از چه قطعاتی تشکیل شده

همه نوع بردی را برای تعمیر موبایل را می توانید انجام دهید. بعد از داشتن اطلاعات قطعات تشکیل دهنده برد موبایل، علم قطعات روی برد بسیار مهم بوده، بلوک دیاگرام یک بورد موبایل را نشان می دهد که قطعاتی که مشخصات فنی یک موبایل را تشکیل داده است.

مشکلاتی مانند:آب خوردگی برد موبایل یا ضربه و بعضی از مشکلاتی که خاص روی بردهای موبایل اتفاق می افتد کمی بیشتر زمان برای تعمیرات لازم است تا به آن عیب دسترسی پیدا کنید. آموزش تعمیر تخصصی برد موبایل نیاز به تجربه و اصول شناخت عیوب مختلف روی انواع برند ها می باشد.

چه ابزاری برای تعمیرات موبایل لازم است؟

همانطور که گفته شد،ابزاری که برای تعمیر برد موبایل استفاده می کنید. بسیار ظریفتر از خیلی از بردهای اس ام دی می باشد. به عنوان مثال از مولتی متری استفاده کنید که پراپ خوبی داشته باشد تا ترولانس جریانی زیادی و خطای بالایی نداشته باشید و نوک تیز پراپ مولتی متر باعث می شود که در هنگام تست قطعات SMD خطایی که برخورد روی قسمتهای دیگر برد داشته باشید را کمتر می کند. و دستگاه پاور یا منبع تغذیه نیز با آمپر ۳ برای برد موبایل مناسب خواهد بود.

سخت افزار موبایل

میزان جریان کشی برد موبایل تعیین کننده این است که شاید اشکال سخت افزاری نداشته باشد و با نرم افزار و فلش کردن بتوان موبایل را تعمیر کرد.

سخت افزار موبایل

 

 

آموزشگاه جادوی موبایل مفتخر است با برگزاری دوره های تخصصی تعمیرات موبایل افراد متخصص و حرفه ای را وارد بازار کار کرده است.

 

 

بیشتر بدانید:

دلایل و حالات خرابی دوربین گوشی و فوکوس دوربین

رفع مشکل شارژ نشدن باتری موبایل

رفع مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون اپل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *