تشخیص شارژر اصلی هواوی و مزایای استفاده ازآن

تشخیص شارژر اصلی هواوی و مزایای استفاده ازآن

 

همانطور که گفته شد، شارژرهای تقلبی هواوی و سایر برندها، می‌توانند عامل اصلی بروز مشکلات زیادی باشند که مهم‌ترین این موارد را می‌توان خرابی گوشی هوشمند دانست. خرید و فروش شارژر و کابل‌های تقلبی در کنار این که می‌تواند دستگاه را خراب کند، حتی ممکن است در برخی شرایط خاص منجر به آتش‌سوزی هم شود؛ این مسئله واقعا ناراحت‌کننده بوده و نمونه‌هایی از آن را دیده یا شنیده‌ایم.
استفاده از آداپتور و کابل شارژ اصلی هواوی می‌تواند مانع از آسیب‌دیدگی باتری گوشی شود. ضعیف شدن باتری گوشی را می‌توان به عنوان یکی از مهم‌ترین مشکلاتی به حساب آورد که نتیجه استفاده از آداپتور و کابل شارژ تقلبی است.

 

تشخیص شارژر اصلی هواوی و مزایای استفاده ازآن

 

یکی دیگر از مواردی که زیاد مشاهده می‌شود، پریدن ناگهانی شارژ باتری بوده که می‌توان از آن به عنوان نتیجه اصلی استفاده از کابل شارژ نامناسب هم یاد کرد. بدون شک باید به قیمت بسیار ارزان لوازم جانبی موبایل، شک کرد. البته در این میان نباید افرادی که محصولات را با رعایت انصاف به فروش می‌رسانند، فراموش کرد، اما برخی محصولات دارای بسته‌بندی مناسب نیستند و در کنار آن، قیمت بسیار پایینی هم دارند.
یکی دیگر از روش‌های تشخیص شارژر اصل هواوی،رنگ قاب شارژر است، اما نشانه‌ای که باید دنبال آن باشید، مات بودن محصول است.معمولا قاب شارژرهای اصل، براق هستند، اما قاب شارژرهای فیک، مات بوده که در نهایت باعث بروز مشکل خواهد شد.
همانطور که می‌دانید، هنگام خرید آداپتور، یک کابل شارژ هم در بسته محصول قرار دارد و می‌توان برای تشخیص فیک بودن آن، مورد استفاده قرار داد.
بلندی یا خم بودن کانکتور: اگر کانکتور کابل شارژ، بلندتر از حد انتظار باشد یا دچار خم شدگی شود، قطعا می‌توان به تقلبی بودن دستگاه پی برد. توجه داشته باشید کانکتورها باید به سادگی به گوشی هوشمند شما متصل شوند و هرگونه مشکل در این زمینه می‌تواند احتمال تقلبی بودن دستگاه را در ذهن ایجاد کند.
نمونه اصلی و تقلبی وزن شارژررا در دو دست خود بگیرید، قطعا متوجه اصالت و تقلبی بودن محصول خواهید شد. کابل شارژرهای تقلبی هواوی، وزن بسیار کمی دارند و از جنس نامرغوبی هم تهیه شده‌اند. یکی از نشانه‌های تقلبی بودن شارژر را می‌توان لبه‌های نامتناسب آن عنوان کرد. معمولا در شارژرهای تقلبی، پلاستیک اضافی مشاهده خواهد شد.

 

تشخیص شارژر اصلی هواوی و مزایای استفاده ازآن

 

دو شاخه‌های شارژر را می‌توان به عنوان یکی از مهم‌ترین نشانه‌های تقلبی بودن آداپتور و شارژر هواوی به حساب آورد. اینطور که پیداست، شارژرهای فیک دارای دو شاخه‌های صاف و بدون برجستگی هستند و این در حالی‌ست که برجستگی‌های موجود در دو شاخه‌های اصلی، کاملا مشهود هستند.
غلط‌های املایی: برخی از واژه‌ها و عبارت‌ها به دلایل مختلف روی آداپتورها به اشتباه چاپ می‌شوند و می‌توان آن را به عنوان مهم‌ترین نشانه تقلبی بودن شارژر به حساب آورد. کیفیت پایین چاپ نوشته‌ها روی آداپتور، یکی از بهترین روش‌های تشخیص شارژر تقلبی هواوی است. معمولا با یک نگاه می‌توان تفاوت میان کیفیت چاپ‌ها را متوجه شد و کار سختی به حساب نمی‌آید.
یکی از مواردی که می‌تواند با اندکی دقت به شما در تشخیص شارژ تقلبی کمک کندزمان شارژ مجدد دستگاه است اگه بیشتر از زمان ایده‌آل و اولیه شده است، احتمالا شارژری که در اختیار دارید، فیک یا تقلبی است.

 

تشخیص شارژر اصلی هواوی و مزایای استفاده ازآن

 

بیشتر بدانید:

مزیت های کابل شارژر تایپ سی (USB Type C)

شایع‌ترین مشکلات گوشی های هواوی

علت هنگ کردن گوشی های سامسونگ

نقد وبررسی هواوی Y9s

نقد وبررسی Y7 پرایم ۲۰۱۹ هواوی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *