تعمیر شارژر و سوکت شارژ موبایل

تعمیر شارژر و سوکت شارژ موبایل

 

عموما نشانه های خراب بودن شارژر گوشی خیلی واضح قابل درک بوده و نمایان می‌شوند. به عنوان مثال وقتی گوشی خود را به شارژر بزنید و شارژنشود و از همان شارژر برای شارژ باطری گوشی دیگری استفاده نمایید و باز هم شارژر باتری به درستی انجام نشود، مطمئنا شارژر خراب است و باید به فکر تعمیر شارژر موبایل باشید.
در برخی مواقع هم مشکلاتی مثل قطع و وصل شدن شارژ، کاهش سرعت شارژ، جا نخوردن درست سوکت شارژر و سایر موارد این چنینی هم می‌توانند منجر شوند که کاربر به تعمیر شارژر گوشی موبایلتان نیاز پیدا کند قبل از اینکه به فکر تعمیر شارژر موبایل خود باشید باید درقدم اول اطمینان حاصل کنید که مشکل از جانب شارژر موبایل است، چون در برخی مواقع ممکن است اختلال های به وجود آمده در پروسه شارژ باتری ناشی از سوکت یو اس بی شارژر گوشی یا مدار پاور موبایل باشند که در اینگونه مواقع تعویض شارژر مشکل را برطرف نمی‌کند. برای اطمینان از خراب بودن شارژر گوشی می‌توانید آن را به گوشی های دیگر متصل کنید و عملکردش را تحت نظر قرار دهید. طبیعتا اگر شارژر گوشی های دیگر را هم شارژ نکند، مطمئن خواهید شد که مشکل از سمت آن است اما اگر شارژر گوشی های دیگر با شارژری که موبایل شما را درست شارژ نمی‌کند بدون مشکل انجام گیرد، طبیعتا مشخص می‌شود که شارژر مشکلی ندارد و مشکل از سمت گوشی شماست.

 

تعمیر شارژر و سوکت شارژ موبایل

 

برای تعمیر کردن شارژر موبایل باید ابتدا عامل خرابی و بروز اختلال در آن را پیدا کرده و مشخص نمایید. در برخی مواقع ممکن است مشکل از سمت آداپتور شارژر باشد که در این شرایط تعمیر شارژر فقط به دست یک تعمیرکار با تجربه قابل انجام خواهد بود. البته تعمیر آداپتور شارژر موبایل خیلی مرسوم نیست چون اغلب هزینه تعمیر آن با هزینه خرید یک آداپتور شارژر جدید برابری می‌کند. بنابراین توصیه ما این است که اگر مطمئن شدید مشکل از سمت آداپتور شارژر گوشی است به فکر تعمیر شارژر گوشی خود نباشید و یک آداپتور شارژر جدید بخرید و از آن استفاده نمایید. اگر مشکل از سمت شارژر گوشی نباشد، بنابراین منشا مشکل یا به گوشی و مدار پاور آن ارتباط پیدا می‌کند و یا به سوکت یو اس بی شارژر در گوشی مرتبط می‌شود. در خیلی از مواقع تغییر شکل و لقی هایی که در یو اس بی شارژر گوشی به وجود می‌آیند سبب می‌شوند که مشکلاتی مثل اختلال در پروسه شارژ پدیدار شوند.

عموما خراب و لق شدن پورت یو اس بی شارژر موبایل ناشی از استفاده نادرست کاربران از شارژر و کشیدن و جا زدن نادرست سوکت شارژر خواهد بود. بنابراین همیشه سعی کنید به درستی و با آرامش اتصال مابین شارژر و گوشی را برطرف و جدا نمایید تا به سوکت های آن ها آسیبی وارد نشود. تعمیر یو اس بی شارژر موبایل کار آسانی نیست و عموما به طور موقت و با روش های ساده انجام می‌شود. برای مثال اگر سوکت شارژر موبایل شما لق شود و به تعمیرکار مراجعه کنید، عموما تعویض سوکت انجام نمی‌شود و تعمیرکار سعی می‌کند با روش های ساده تر لقی سوکت را برطرف کند. حتی اگر تعویض سوکت شارژر هم انجام شود، مشخص نیست که کیفیت آن چقدر مناسب خواهد بود چون برخی سوکت های شارژر طرحی نامناسبی دارند و ممکن است ابعاد استاندارد پین های آن ها با ابعاد مورد نیاز و مرتبط با سوکت شارژر همخوانی نداشته باشد و بدین ترتیب منجر به بروز اختلال هایی در پروسه شارژ شود.

 

تعمیر شارژر و سوکت شارژ موبایل

 

بیشتر بدانید:

جلوگیری از خرابی باتری موبایل

شارژکردن باتری موبایل بدون برق (پریز)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *