تفاوت ال سی دی اورجینال و ال سی دی کپی موبایل

تفاوت ال سی دی اورجینال و ال سی دی کپی موبایل

 

شناخت تفاوت های میان ال سی دی اورجینال و کپی از موارد بسیار مهمی می باشد که زمان تعویض ال سی دی گوشی باید به آن توجه نمایید. کاربرد گوشی های همراه در بازار تکنولوژی بسیار پیشرفت چشم گیری داشته است و زندگی شخصی و کاری بیشتر افراد به این تلفن های همراه گره خورده است و همچنین هرچه این تلفن ها ظریف تر باشند،آسیب پذیری آن ها بیشتر خواهد بود.

آموزش تعمیرات موبایل

 ال سی دی اورجینال یا OEM

برخی از کارخانه ها برای گوشی های خود ال سی دی هایی با کیفیت بالا تولید می نمایند. که در بازار به نام (OEM) به معنای اورجینال و اصل از طرف شرکت سازنده به بازار می فرستند. و چنانچه اگر در کنار بسته هر ال سی دی OEM نوشته باشد. نشان دهنده اورجینال بودن ال سی دی خواهد بود. این نوع ال سی دی در بازار به نام ال سی دی درجه ۱ به حساب می آیند.

ال سی دی تقلبی یا کپی

بعضی از ال سی دی هایی که تقلبی هستند. دارای نشانه هایی از جمله روشن نبودن صفحه نمایش و تاریک نشان دادن تصاویر، پایین بودن کیفیت تاچ ال سی دی،ایجاد شدن لکه های سفید در صورت فشار دادن ال سی دی به دلیل نداشتن شیشه گوریلا، مصرف بیش از اندازه باتری گوشی، دوام و کارکرد پایین آنها و ارزان تر بودن و… خواهد بود.

ال سی دی های تقلبی با اصطلاحاتی از جمله کپی گرید A ، گرید A+  و …. است. این دسته از ال سی دی ها اغلب تقلبی و چینی می باشند و مورد تایید نیستند. که این مدل ال سی دی ها در بازار به نام ال سی دی درجه ۲ به حساب می آیند.

 تشخیص ال سی دی اورجینال را از ال سی دی های کپی

در اکثر LCD های OEM یا اورجینال، پدهای بسیار نرمی یا قطعه اسفنج کوچکی در اطراف کابل های نوار است و وقتی آنها را لمس نمایید.می توانید احساس نمایید که چقدر صاف هستند. اما در نسخه های کپی،کابل ها دارای پد نرمی نخواهند بود و یا آنها قطعات اسفنجی ندارند و وقتی این کابل ها را لمس می نمایید،پدی را حس نخواهید کرد و اگر پدی هم باشد بسیار زبر و سخت خواهد بود. همچنین، LCD های کپی نسبت به LCD های OEM انعطاف پذیرتر می باشند.

پیدا کردن آرم برند شرکت

در کابل های OEM، آرم در یک یا دو طرف کابل ها می باشد،اما می توانید در LCD های کپی ببیند، آرم با کشش و تیز روی کابل ها حک خواهد بود.

پیدا کردن چسب پلاستیکی حسگر نوری

در LCD های کپی،چسب پلاستیکی که حسگر نوری را نگهداری و محافظت می نماید،بسیار ضعیف تر از LCD های OEM خواهد بود و در بعضی موارد LCD های کپی این پد در پشت سنسور نور نصب نیست.

پیدا کردن علامت مستطیل سفید رنگ در قسمت لنز دوربین

در LCD های OEM، قسمت مستطیلی سفید رنگ را در قسمت لنز دوربین قابل مشاهده است. که در LCD های کپی چنین چیزی وجود نخواهد داشت.

مکان قرارگرفتن لنز دوربین سلفی

برچسب در LCD OEM که برای نگه داشتن محافظ دوربین سلفی استفاده شده، بسیار قوی تر از برچسب در LCD های کپی می باشد و در نسخه های کپی محافظ برچسب ها همیشه از بین خواهد رفت و یا فقط مکان ساده‌ای برای لنز دوربین سلفی قرار می دهد و فاقد برچسب خواهد بود.

مکان قرارگرفتن لنز دوربین سلفی

پیدا کردن لحیم کاری LCD

در LCD  اورجینال لحیم کاری یا چسب که برای چسباندن نور پس زمینه به LCD قرار می دهند،به وضوح هنگام نصب قابل دیدن است،اما در ال سی دی های کپی قابل دیدن نیست.

پیدا کردن و تشخیص شماره سریال و آرم

در LCD های OEM ، شماره سریال و لوگو در اندازه کوچکتر و رنگ تیره تر و نسبتا کدرتر می باشد و دارای علامت خراشیدن است و کاملا واضح قابل دیدن نیست،در حالی که در LCD های کپی، شماره سریال و آرم در یک راستا قرار است اندازه بزرگتر و رنگ روشن تری می باشد و با وضوح بسیار زیاد قابل دیدن هستند و هیچ گونه خراشیدنی وجود ندارند و با استفاده از پد های الکلی به راحتی از بین خواهند رفت.

پیدا کردن و تشخیص شماره سریال و آرم

پیدا کردن برچسب سیاه

در LCD های OEM،در بالا گوشه سمت چپ یک برچسب مات سیاه قابل دیدن است که ال سی دی های کپی دارای این نوع برچسب نخواهند بود.

ضد خش بودن و ضد آب بودن ال سی دی را چگونه بررسی کنیم؟

LCD های OEM یا اورجینال صفحه های نصب شده Oleo می باشند. به این معنی خواهد بود. که آنها در برابر اثر انگشت مقاوم بوده و باعث خواهند شد.

در ال سی دی اورجینال تاچ صفحه بسیار روان کار خواهد کرد و در مقایسه با ال سی دی کپی که دارای تاچ ضعیفی می باشد و عملکرد آن بسیار کند است. ویژگی دیگر این صفحه نمایش ضد آب بودن آن خواهد بود. اگر آب روی صفحه نمایش بیفتد، قطره آب پخش خواهد شد. اما در LCD های کپی، آب به راحتی پخش می شود.

ضد خش بودن و ضد آب بودن ال سی دی را چگونه بررسی کنیم؟

کیفیت روشنایی و عملکرد ال سی دی  را چگونه بررسی کنیم؟

وقتیLCD های OEM را با ال سی دی های کپی مقایسه می شود ، خواهید دید که صفحه نمایش نصب شده با کیفیت، روشنایی و عملکرد بسیار بهتر از ال سی دی های کپی است و در زیر تابش خورشید محتویات به وضوح دیده خواهند شد و در ال سی دی های کپی در زیر تابش نور آفتاب،محتویات گوشی قابل دیدن نیست.

کیفیت صافی قاب ال سی دی را چگونه بررسی کنیم؟

هنگامی که انگشت خود را به دور قاب ال سی دی می کشید، متوجه می شوید که چقدر صاف است،اما اگر همان کار را با پنل کپی انجام بدهید، احساس صافی نخواهید داشت.

کیفیت روشنایی و عملکرد ال سی دی  را چگونه بررسی کنیم؟

 

 

آموزشگاه جادوی موبایل مفتخر است با برگزاری دوره های تخصصی تعمیرات موبایل افراد متخصص و حرفه ای را وارد بازار کار کرده است.

 

 

بیشتر بدانید:

چطور برد هوآوی Y300 را تعویض کنیم؟

آموزش عوض کردن اسپیکر هوآوی M750

با روش های تعمیرات موبایل آشنا شوید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *