رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی آیفون

رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی آیفون

 

دلایل مختلفی می تواند باعث شود که گوشی شما ناگهان خاموش شود. که می توان به علت افتادن گوشی در آب و یا ضربه خوردن گوشی باشد. اما یکی از مهمترین دلایل مشکل باتری گوشی باشد.
قبل از اینکه بخواهید اقدامی برای تعویض باتری انجام دهید اول قسمت نرم افرازی گوشی رو چک کنید که برای اینکار روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانند در صورت خرابی باتری آیفون، آن را به شما اطلاع دهند. به عنوان مثال، ویژگی Battery Health موجود در سیستم عامل iOS، زمانی که باتری دستگاه دارای ۳۰ درصد شارژ باشد و ناگهان خاموش شود، اطلاعات مربوطه را گزارش خواهد کرد..

بسیاری از مشکلات مربوط به iOS و مموری با ریست کردن تنظیمات آیفون برطرف می‌شوند. برای این کار، ابتدا Setting، سپس General و بعد از آن گزینه Reset را انتخاب کنید. در بخش Reset، به دنبال گزینه Reset All Setting بگردید و آن را انتخاب نمایید. کد گوشی را وارد و تایید کنید که قصد ریست دستگاه را دارید.

یکی دیگر از راه‌هایی که برای رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی دستگاه وجود دارد، مراجعه به بخش تنظیمات و Reset و اینبار انتخاب گزینه Erase all content and settings است. با این کار، دستگاه به تنظیمات کارخانه برمی‌گردد. پیشنهاد می‌شود که قبل از انجام این روش، از اطلاعات خود بکاپ بگیرید.

یکی دیگر از اقداماتی که می‌توان برای حل مشکل خاموش کردن ناگهانی آیفون انجام داد، خالی کردن شارژ باتری است. در حقیقت شما باید به حدی از گوشی خود کار بکشید که باتری آن خالی شود. پس از آن، گوشی را در حالت خاموش به شارژ متصل کرده و منتظر بمانید تا فرایند، تکمیل شود.

تعویض باتری به عنوان یکی از آخرین اقداماتی که می‌توانید برای رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی آیفون انجام دهید، تعویض باتری گزینه مناسبی است. در حقیقت پس از انجام اقدامات بالا و در صورتی که نتیجه‌ای برای شما حاصل نشود، باید بگوییم که تعویض باتری، ممکن است باعث رفع مشکل شود.

 

رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی آیفون

بیشتر بدانید:

آموزش استفاده از ایرپاد در آیفون مجهز به iOS 10.2

تشخیص اصل بودن شارژر آیفون

شارژکردن باتری موبایل بدون برق (پریز)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *