رفع مشکل شارژ نشدن باتری موبایل

رفع مشکل شارژ نشدن باتری موبایل

 

باتری گوشی های موبایل یکی از اصلی ترین قطعات این گجت هاست که وظیفه آن تامین انرژی مورد نیاز دستگاه و دیگر قطعات خواهد بود. باتری گوشی های هوشمند از نوع قابل شارژ در نظر گرفته شده و بدین ترتیب با اتصال آن ها به شارژر می‌توان انرژی مورد نیازشان را احیا کرد. اگر با مشکل شارژ نشدن باتری موبایل مواجه شدید، خونسردی خود را حفظ کنید و خیلی سریع قضاوت قطعی مبنی بر خراب بودن گوشی یا باتری آن نداشته باشید. در خیلی از مواقع یک عامل ساده منجر به بروز این مشکل می‌شود و به راحتی هم قابل رفع خواهد بود. روش های رفع مشکل شارژ نشدن باتری گوشی بپردازیم. بنابراین اگر باطری گوشی شما شارژ نمی‌شود حتما این روش ها و راه حل ها را تست کنید:

قدم اول: چک کردن و تغییر پریز درقدم اول باید وضعیت پریز برقی که آداپتور شارژر به آن متصل است را بررسی کنید و مطمئن شوید که پریز سالم است. اگر از یک چند شاخه برق استفاده می‌کنید احتمال اینکه مشکل از سمت آن باشد به مراتب بیشتر می‌شودبه منظور تست پریز کافیست دوشاخه یک گجت الکترونیکی دیگر یا یک شارژر دیگر را به آن متصل نمایید و عملکرد آن را بررسی کنید.رفع مشکل شارژ نشدن باتری موبایل

 

قدم دوم: بررسی سیم شارژر،تقریبا در ۸۰ درصد مواقعی که پروسه شارژ باتری گوشی دچار اختلال می‌شود، دلیل آن با سیم شارژری ارتباط دارد که از آن استفاده به عمل می‌آید. بنابراین اگر با مشکل شارژ نشدن باتری موبایل رو به رو شدید باید از سالم بودن و درست کار کردن سیم شارژر خود اطمینان حاصل کنید. برای انجام این کار می‌توانید یک گجت دیگر مثل گوشی دوم خود را در شرایط مشابه به همان سیم شارژر متصل کنید.

قدم سوم: بررسی آداپتور شارژر،که بهترین راه تست آداپتور این است که یک آداپتور مشابه را جایگزین آن کنید. طبیعتا اگر با تعویض آداپتور، پروسه شارژ در شرایط مشابه بدون مشکل انجام شود، مشکل از جانب آداپتور بوده است اما اگر باز هم پروسه شارژ به درستی انجام نشود، مطمئنا مشکل از آداپتور نیست و منشأ آن به موضوع دیگری ارتباط دارد. با جدا کردن سیم شارژر و اتصال یک سر آن به کامپیوتر و سر دیگرش به موبایل هم می‌توانید به نوعی عملکرد آداپتور را بررسی کنید، چون اگر در این شرایط گوشی شما توسط کامپیوتر شناسایی شود و از سمت دیگر مطمئن باشید پریز برقی که آداپتور به آن متصل است بدون مشکل کار می‌کند، به احتمال خیلی زیاد مشکل از جانب آداپتور شارژر خواهد بود.

قدم چهارم: اتصال درست سیم شارژر،یکی دیگر از عوامل شایعی که می‌تواند منجر به بروز مشکل شارژ نشدن باتری موبایل شود مربوط به عدم اتصال درست سیم شارژر به آداپتور یا سوکت گوشی می‌شود. خیلی از شارژرهای گوشی های جدید به گونه‌ای هستند که اتصال مابین سیم و آداپتور آن ها از طریق پورت USB برقرار می‌شود، بنابراین مطمئن شوید که این اتصال با کیفیت لازم برقرار است و از سمت دیگر سوکت شارژر موبایل شما هم به طور کامل و درست با کانکتور سمت دیگر سیم شارژر درگیر شده است و شل و لق نیست.

 

رفع مشکل شارژ نشدن باتری موبایل

 

قدم پنجم: تمیز کردن سوکت و سیم شارژر،تمیز نبودن سوکت شارژ گوشی یا نرینه های سیم شارژر می‌توانند در اتصال مورد نظر وقفه ایجاد کنند و منجر به شارژ نشدن باتری موبایل شوند. بنابراین حتما از تمیز بودن این بخش ها مطمئن شوید. برای انجام این کار ابتدا با یک خلال دندان ب آرامی داخل سوکت شارژ گوشی خود را تمیز کنید.

 

رفع مشکل شارژ نشدن باتری موبایل

 

قدم ششم: ریستارت گوشی در برخی مواقع ممکن است مشکلاتی که در زمینه شارژ نشدن باتری گوشی ها به وجود می‌آیند با یک اقدام ساده برطرف شوند. یکی از این اقدامات ریستارت کردن گوشی است.

قدم هفتم: اتصال گوشی به شارژر در حالت خاموش ،اما اگر هیچ کدام از راه حل هایی که پیش از این به آن ها اشاره کرده بودیم مشکل گوشی را برطرف نکردند، توصیه می‌کنیم از این راه حل استفاده کنید که آمار موفقیت آن بالغ بر ۸۰ درصد است. ابتدا اتصال گوشی از شارژر را متوقف سازید و موبایل خود را خاموش نمایید. چند دقیقه (حدود ۲ دقیقه) صبر کنید تا گوشی در حالت خاموش باقی بماند. سپس شارژر را به آن متصل کنید و ۳۰ ثانیه منتظر باشید.

 

رفع مشکل شارژ نشدن باتری موبایل

 

قدم هشتم: مراجعه به تعمیرکار و تعویض باتری ،اگر هیچ کدام از موارد فوق مشکل شارژ نشدن باتری موبایل شما را برطرف نکردند فقط یک راه حل پیش رویتان قرار می‌گیرد و آن هم مربوط به تعویض باتری می‌شود. اگر گوشی شما از باتری جداشدنی بهره‌مند است، شخصا می‌توانید تعویض باتری آن را انجام دهید اما اگر باتری گوشی قابلیت جداسازی توسط کاربر را ندارد باید به نزد یک تعمیرکار مراجعه کنید و باتری دستگاه را تعویض نمایید.

 

رفع مشکل شارژ نشدن باتری موبایل

 

بیشتر بدانید:

رفع مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون اپل

تعمیر شارژر و سوکت شارژ موبایل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *