رفع مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون اپل

رفع مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون اپل

 

یکی از رایج ترین مشکلاتی که برای کاربران آیفون های اپل در ایران رخ می‌دهد مربوط به پریدن آنتن گوشی یا نشان دادن پیغام هایی مثل No Service در حین اتصال به شبکه سیم کارت می‌شود. آیفون برخی کاربران هم در حالت جستجو برای پیدا کردن شبکه سیم کارت یا همان Searching باقی می‌ماند و هیچ اتفاق بیشتری رخ نمی‌دهد! در اینگونه مواقع کاربر به شدن نگران می‌شود چون آیفون چند میلیون تومانی او عملا کار نمی‌کند و قابلیت اتصال به شبکه سیم کارت را برای برقراری تماس تلفنی، ارسال و دریافت پیامک و حتی استفاده از شبکه اینترنت موبایل را نخواهد داشت! پس نگرانی کاربر بی‌دلیل نیست و منطقی خواهد بود،اگر با مشکلات این چنینی رو به رو شده‌اید شانس اینکه آیفون شما مشکل سخت افزاری داشته باشید بسیار پایین است و احتمالا با چند کار ساده مشکل رفع خواهد شد. ما در ادامه این مطلب می‌خواهیم به روش ها و راه حل هایی اشاره داشته باشیم که مشکلات آنتن دهی آیفون و متصل نشدن به شبکه سیم کارت را رفع می‌کنند.

قدم اول: خروج و نصب مجدد سیم کارت ، برای تمیز کردن چیپ سیم کارت از یک پنبه کوچک استفاده کنید. همچنین توصیه داریم سیم کارت خود را در یک گوشی دیگر تست نمایید، چون ممکن است مشکل از سمت سیم کارتتان باشد و بنا به هر دلیل سیم کارت سوخته باشد و با پیغام هایی مثل No Service رو به رو شوید. اگر سیم کارت در گوشی دیگرتان بدون مشکل کار می‌کرد، پس مشکل از سمت آیفون یا نحوه نصب سیم کارت در آیفون خواهد بود. به خوبی چیپ سیم کارت را تمیز کرده و آن را داخل شیار مخصوصی که دارد قرار دهید و داخل آیفون نصب کنید.

 

رفع مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون اپل

 

قدم دوم: فورس ریستارت آیفون و رفع مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون درخیلی از مواقع یک ریستارت ساده منجر به رفع مشکلاتی مثل پریدن آنتن گوشی آیفون و یا گیر کردن آن در حالت Searching و نشان دادن عبارت No Service می‌شود. منظور فورس ریستارت کردن آیفون های جدیدتر اپل (از آیفون ۸ به بعد) مراحل زیر را طی کنید:

• دکمه افزایش صدا (Volume Up) را فشرده و رها سازید.
• دکمه کاهش صدا (Volume Down) را فشرده و رها سازید.
• دکمه پاور (Power) را بفشارید و برای چند ثانیه نگه دارید تا لوگوی اپل نمایان شود.

برای فورس ریستارت کردن مدل های قدیمی تر آیفون اپل (آیفون ۶ اس و قدیمی تر) هم به شرح زیر عمل کنید:

• دکمه های پاور و هوم (Home) را به طور همزمان فشرده و برای مدت زمان ۱۰ ثانیه نگه دارید تا لوگوی اپل نمایان شود.
بعد از اینکه آیفون فورس ریستارت شد و به صورت خودکار دوباره راه‌اندازی شد، منتظر باشید و وضعیت عملکرد سیم کارت گوشی را زیر نظر بگیرید. احتمالا مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون اپل یا گیر کردن روی حالت Searching و نشان دادن No Service برطرف می‌شود. اگر مشکل همچنان باقی بود از راه حل بعدی استفاده کنید.

قدم سوم: اطمینان از رجیستر بودن آیفون ،طرح رجیستری طرحی است که برای جلوگیری از عرضه گوشی های قاچاق در بازار ارائه شده و آیفون های اپل هم از گوشی هایی هستند که مکلف به پیروی از این طرح خواهند بود البته مدل های قدیمی آیفون که قبل از اجرای طرح رجیستری روانه بازار شده بودند نیازمند رجیستر شدن نخواهند بود. اگر آیفون را از فرد دیگری خریداری کرده‌اید باید حتما انتقال مالکیت از فروشنده به نام شما انجام شده باشد، در غیر این صورت سیم کارتی که به نام شماست بعد از مدتی در دستگاه غیر قابل استفاده خواهد شد. پس از رجیستر بودن آیفونی که خریداری کرده‌اید اطمینان حاصل کنید،چون ممکن است مشکل پریدن سیم کارت و وصل نشدن آن ناشی از رجیستر نبودن دستگاه باشد.

 

رفع مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون اپل

 

قدم چهارم: غیر فعالسازی eSIM که آیفون های جدیدتر اپل قابلیتی تحت عنوان eSIM دارند که مربوط به سیم کارت غیر فیزیکی می‌شود. سیم کارت eSIM در واقع تکنولوژی است که به موجب آن گوشی علیرغم بهره‌مند از یک شیار سیم کارت توانایی پشتیبانی از دو سیم کارت (یک سیم کارت اصلی فیزیکی و یک سیم کارت مجازی) را خواهد داشت. اگر قابلیت eSIM در آیفون شما فعال باشد ممکن است مشکلاتی از قبیل پریدن آنتن گوشی آیفون و نشان دادن No Services یا Searching در دستگاه پدیدار گردد.

روش پنجم: فعالسازی حالت پروازشاید برایتان عجیب به نظر برسد اما در خیلی از مواقع دیده شده که با یک مرتبه فعالسازی حالت پروار (Airplane Mode) غیر فعال کردن مجدد آن مشکلاتی از قبیل پریدن آنتن گوشی آیفون و نشان دادن عباراتی مثل Searching و No Service به طور کامل برطرف می‌شود. طبیعتا وقتی حالت پرواز گوشی فعال باشد نمی‌توانید از اتصال سیم کارت آن استفاده کنید و در نتیجه‌ گوشی آنتن دهی نخواهد داشت. بنابراین ابتدا مطمئن شوید که حالت پرواز آیفون شما فعال نیست. بعد از اطمینان از این مسئله یک مرتبه حالت پرواز را فعال کنید و اجازه دهید ۲ دقیقه‌ای این حالت در آیفون فعال باقی بماند. سپس دوباره دستگاه را از حالت پرواز خارج کنید.

 

رفع مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون اپل

 

روش ششم: روشن کردن موبایل دیتا،یکی دیگر از روش های جالبی که در برخی مواقع منجر به برطرف شدن مشکلاتی مثل گیر کردن در حالت Searching یا نشان دادن عبارت No Service می‌شود مربوط به روشن و خاموش کردن موبایل دیتا (Mobile Data) یا همان سرویس اینترنت سیم کارت می‌شود. در خیلی از مواقع مشکل پریدن آنتن آیفون می‌تواند ناشی از اختلال هایی باشد که در شبکه سیم کارت به وجود آمده است.

 

رفع مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون اپل

 

روش هفتم: ریست تنظیمات شبکه و اتصال ،گاها ممکن است یک باگ کوچک در عملکرد سیستم عامل iOS منجر به بروز مشکلاتی همچون پریدن آنتن گوشی آیفون و نمایش عباراتی مثل No Service یا گیر کردن در حالت Searching شود. در اینگونه مواقع می‌توان با یک ریست ساده تنظیمات اتصال و شبکه گوشی مشکل را برطرف کرد.

روش هشتم: تنظیم ساعت و تاریخ ،در برخی مواقع دیده شده که تنظیم نبودن درست و دقیق ساعت و تاریخ آیفون منجر می‌شود که مشکلاتی در آنتن دهی سیم کارت به وجود آید و عباراتی مثل No Service در گوشه سمت چپ و فوقانی صفحه آیفون نمایش داده شود. بنابراین حتما از درست بودن تنظیمات تاریخ و آدرس گوشی خود اطمینان حاصل کنید. بهترین راه برای انجام این کار مربوط به بکارگیری حالت خودکار شناسایی و تنظیمات تاریخ و ساعت می‌شود.

روش نهم: آپدیت سیستم عامل iOS می‌تواند یکی دیگر از راه حل هایی باشد که بتواند مشکلات آنتن دهی دستگاه را برطرف سازد. البته این روش هم همیشه نتیجه لازم را به همراه نخواهد داشت و فقط در شرایطی منجر به رفع مشکل می‌شود که اختلال های آنتن دهی آیفون ناشی از یک باگ نرم افزاری باشند.

 

رفع مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون اپل

 

روش دهم: ریستوراطلاعات و رفع مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون این روش بیشتری زمانی کارایی دارد که مشکلات آنتن دهی سیم کارت و اختلال های آن به تازگی در آیفون شما نمایان شده باشند و قبلا شاهد بروز مشکلات این چنینی نبوده باشید. همچنین برای اینکه بتوانید از این روش و راه حل استفاده کنید باید حتما از طریق یک کامپیوتر واسط از اطلاعات آیفون خود فایل بکاپ تهیه کرده باشید، چون در این روش حل یک فایل بکاپ قدیمی تر را روی آیفون ریستور خواهیم کرد.

روش یازدهم: تماس با پشتیبانی سیم کارت اگر با انجام موارد فوق مشکل آیفون شما در آنتن دهی برطرف نشد و همچنان عباراتی مثل Searching یا No Service را مشاهده کردید، توصیه می‌کنیم تماسی با پشتیبانی شرکت ارائه دهنده خدمات سیم کارت خود برطرف نمایید و از آن ها راهنمایی بخواهید.

روش دوازدهم: فکتوری ریست رفع مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون اگر هیچ یک از روش های فوق منجر به رفع مشکل نشدند و همچنان آنتن دهی گوشی شما مختل بود، فکتوری ریست یا حذف تمام اطلاعات دستگاه می‌تواند به عنوان یکی از آخرین آپشن ها یا راه حل های پیش رویتان در دستور کار قرار گیرد. دقت داشته باشید که با انجام این کار تمام اطلاعات فعلی روی آیفون شما از بین می‌روند و تنظیمات گوشی مثل روز اول و زمانی که از کارخانه به دست مشتری رسیده بود بازگشت داده می‌شوند.

روش سیزدهم: تعمیر سخت افزاری در صورتی که هیچ کدام از روش های نام برده شده مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون یا نشان دادن No Services و گیر کردن روی حالت Searching را برطرف نکردند، احتمال اینکه با یک مشکل سخت افزاری رو به رو شده باشید بالاست. آیفون های اپل به فلت آنتن خاصی مجهز هستند که ممکن است در عملکرد آن ها اختلال ایجاد شده باشد. حتی احتمال دارد خشاب و شیار سیم کارت آیفون دچار مشکل شده باشد و نیازمند تعویض شود. بنابراین به نزد یک تعمیرکار متخصص مراجعه کنید.

 

رفع مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون اپل

 

بیشتر بدانید:

رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی آیفون

آموزش استفاده از ایرپاد در آیفون مجهز به iOS 10.2

جلوگیری از خرابی باتری موبایل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *