شارژکردن باتری موبایل بدون برق (پریز)

شارژکردن باتری موبایل بدون برق (پریز)

 

روش اول: استفاده از پاوربانک
بکارگیری پاوربانک بهترین روشی است که می‌توانید از آن برای شارژ کردن باتری گوشی های خود بدون نیاز به پریز برق استفاده کنید. پاور بانک در واقع یک منبع تغذیه است که انرژی الکتریکی را در خود ذخیره می‌کند و با اتصال هر گجت الکترونیکی به آن، انتقال انرژی از منبع پارو بانک به آن گجت انجام شده و بدین ترتیب شارژ باتری بدون نیاز به پریز برق امکانپذیر می‌شود پاور بانک ها دارای ظرفیت های مختلف و مارک های گوناگونی هستند. طبیعتا هرچقدر ظرفیت یک پاور بانک بیشتر باشد، دفعات بیشتری هم می‌تواند باتری موبایل شما را شارژ کند.

 

شارژکردن باتری موبایل بدون برق (پریز)

 

روش دوم: استفاده از شارژر فندکی
شارژر فندکی هم می‌تواند به عنوان یکی دیگر از ابزارهایی مورد استفاده قرار گیرد که امکان شارژ باتری موبایل بدون برق (پریز) را فراهم می‌کند. البته برای استفاده از شارژر های فندکی هم با محدودیت مواجه خواهید بود و آزادی عمل روش قبل (استفاده از پاوربانک) را نخواهید داشت. برای استفاده از شارژر های فندکی باید به خودرو دسترسی پیدا کنید و سوکت شارژر را داخل سوکت فندکی خودرو متصل نمایید و سپس قادر خواهید بود که گوشی خود را به شارژ بزنید.

 

شارژکردن باتری موبایل بدون برق (پریز)

 

روش سوم: استفاده از قابلیت شارژ وایرلس معکوس
این روش شارژ باتری بدون پریز هم فقط در شرایط خاص قابل استفاده خواهد بود. در این روش باید دو شرط برقرار باشد. شرط اول این است که گوشی شما از قابلیت شارژ بیسیم پشتیبانی کند و شرط دوم این است که به یک گوشی پشتیبانی کننده از قابلیت شارژ بیسیم معکوس (Reverse Wireless Charging) دسترسی داشته باشید. قابلیت شارژ وایرلس معکوس قابلیتی است که به موجب آن باتری گوشی قابلیت انتقال انرژی به صورت بیسیم را دارد و به نوعی می‌تواند مثل یک پاوربانک وایرلس عمل کند. برای شارژ کردن باتری گوشی با بکارگیری این روش کافیست قاب پشت گوشی که می‌خواهید باتری آن شارژ شود را روی قاب پشت گوشی قرار دهید که از قابلیت شارژ وایرلس معکوس پشتیبانی به عمل می‌آورد.

 

شارژکردن باتری موبایل بدون برق (پریز)

روش چهارم: استفاده از قاب های دارای باتری
برخی از قاب هایی که برای گوشی های موبایل عرضه می‌شوند دارای باتری داخلی هستند و می‌توانند مستقیما انرژی مورد نیاز گوشی را تامین کنند یا حتی برخی از آن ها می‌توانند در شرایط خاص مثل یک پاوربانک عمل کنند و باتری گوشی را شارژ نمایند. با خرید این نوع قاب و گاردها هم می‌توانید به شارژ باتری موبایل بدون برق (پریز) بپردازید. بنابراین این روش را هم به عنوان یکی دیگر از روش های خوب شارژ کردن باتری گوشی ها بدون نیاز به پریز و برق مورد استفاده قرار دهید.

 

شارژکردن باتری موبایل بدون برق (پریز)

روش پنجم: استفاده از پورت اتصال کامپیوتر و لپ تاپ
اگر بنا به هر دلیل به یک کامپیوتر یا لپ تاپ دسترسی دارید و سیم شارژر گوشی هم همراهتان باشد می‌توانید سیم را از آداپتور جدا کرده و یک سرش را به سوکت USB کامپیوتر متصل کنید و سر دیگر آن را به گوشی خود متصل نمایید. در این شرایط به طور نرمال باتری گوشی شروع به شارژ شدن می‌کند، اما ممکن است سرعت شارژ باتری چندان زیادنباشد. این روش هم می‌تواند به عنوان یکی دیگر از بهترین روش های شارژ باتری گوشی بدون نیاز به اتصال مستقیم به پریز برق مورد استفاده قرار گیرد. دقت داشته باشید که اگر از این روش در حالتی استفاده کنید که گوشی به یک لپ تاپ متصل شده و لپ تاپ هم از انرژی باتری خودش استفاده کند، سرعت خالی شدن شارژ باتری لپ تاپ افزایش می‌یابد.

 

شارژکردن باتری موبایل بدون برق (پریز)

بیشتر بدانید:

رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی آیفون

آموزش استفاده از ایرپاد در آیفون مجهز به iOS 10.2

تشخیص اصل بودن شارژر آیفون

مهمترین راه ها برای تقویت باتری موبایل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *