نقد و بررسی آیفون اس ای ۲۰۲۰ اپل

نقدوبررسی آیفون اس ای 2020 اپل

آیفون اس ای

آیفون SE، در جدیدترین نسل خود،ترکیبی از سخت‌افزار آیفون ۱۱ و طراحی آیفون ۸ را به ‌عنوان محصولی میان رده‌ به ‌سبک اپل ارائه می‌دهد.

آموزش تعمیرات موبایل

از نگاه ما و بسیاری دیگر،محصول مورد انتظاری که عرضه‌ی نسل نخست آن به بیش از ۴ سال پیش بازمی‌گردد، باید تغییرات چشمگیری نسبت به گذشته داشته باشد؛ اما ظاهرا اپل چنین نظری ندارد. شرکت مستقر در کوپر تینو پس از کش ‌و قوس‌ های فراوان سرانجام یک ماه پیش نسل دوم آیفون SE را معرفی کرد.

آیفون اس ای

طراحی

اپل در سال ۲۰۱۴ به ‌همراه آیفون ۶ از زبان طراحی جدید گوشی‌ هوشمندش نیز پرده برداشت و تا دوره‌ی آیفون ۸ به استفاده از این زبان ادامه داد؛ البته طراحان اپل در مدل یادشده،به‌ جای آلومینیوم، لباسی از جنس شیشه بر تن آیفون ۸ کردند.

سران کوپرتینو در سال ۲۰۱۶ از گوشی مقرون ‌به‌ صرفه تر آیفون SE پرده برداشت با طراحی مکعبی پیشین پرده برداشتند. آیفون SE 2020 در رده IP67 قرار گرفته، به این معنا که به مدت ۳۰ دقیقه می تونه در عمق ۱ متری زیر آب قرار بگیره و سالم بمونه. من نمی تونم برای آزمایش این ادعا گوشیم رو در این حالت قرار بدم، اما گوشی رو برای ۳۰ دقیقه در یک لیتر آب قرار دادم و همه چیز گوشی به خوبی کار کرد و مشکلی بعد از اون نداشت.

طراحی

 

دوربین

در آیفون اس ‌ای از دوربین چندگانه با حسگرهای چند ۱۰مگا پیکسلی یا ماژول های اختصاصی ماکرو و تشخیص عمق خبری نیست. آیفون میان‌ رده‌ی اپل دقیقا از همان دوربین تکی ۱۲ مگا پیکسلی به‌کار رفته در آیفون ۸ استفاده می‌کند.

دوربین

باتری

اپل شارژ دهی آیفون SE 2020 را تقریبا معادل آیفون ۸ می‌داند و مدعی است که گوشی جدیدش تا ۱۳ ساعت پخش ویدئو، ۸ ساعت استریم ویدئو و ۴۰ ساعت پخش مداوم صوت دوام می‌آورد.

باتری

 

 

بیشتر بدانید:

نقد وبررسی آیفون s5

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *