تشخیص اصل بودن شارژر آیفون

به نوشته های چاپ شده بر روی شارژر نگاه کنید.همچنین یک نوشته Designed by Apple in California در فاصله‌ی ۱۸ سانتی‌متری از قسمت USB وجود دارد. باید به این فاصله دقت کنید. ممکن است روی آن Assembled in China و یا Assembled in Vietnam یا Indústria Brasileira و … هم ببینید که مشکلی از این بابت وجود ندارد و در کمپانی‌های تایید شده اپل طراحی و تولید شده‌اند.

 

چگونه می توانیم اصل بودن شارژرآیفون و کابل شارژر آیفون را تشخیص دهیم؟

اگه دستگاه اپل شما یا گوشی موبایل‌تان شارژ نمی شود نشانه های تقلبی بودن یا مشکل ساز بودن شارژر می باشد. برای مثال برخی از شارژرهای تقلبی نمی توانند دستگاهی را شارژ کنند و یا کار نمی کنند. و این باعث داغ کردن شارژر می شود.
شارژرهای معتبر از متریال های با کیفیت ساخته شده اند که موقع اتصال به دستگاه جریان شارژ قوی فراهم می کنند. شارژرهای تقلبی از مواد بی کیفیت ساخته شده اند. شارژرهای تقلبی مکانیسم هایی درون خودشان ندارند که از زیادی داغ شدن یا شوکه الکتریکی شان جلوگیری کند.
سادگی شارژر را به یک سوکت متصل کنید. اگر دستگاه را روشن نکرد یا به آن متصل نشد در این مورد شارژر به آسانی جا نخوره است و پین های آن ممکن است اندازه مناسبی نداشته باشند. بین لبه های پین ها و لبه های شارژر باید فاصله حداقل ۹.۵ میلی متر وجود داشته باشد. ..
*قیمت شارژرهای تقلبی اپل بسیار ارزان تر از شارژر اصلی اپل است.

 

چگونه می توانیم اصل بودن شارژرآیفون و کابل شارژر آیفون را تشخیص دهیم؟

شارژرهای اصل معمولا نسبت به شارژرهای تقلبی وزن بیشتری دارند و این به خاطر تعداد اجزای داخلی بیشتر است. اگر به ترازویی دسترسی دارید، قسمت آداپتور شارژ باید حدود ۴۰ گرم وزن داشته باشد.
در شارژرهای تقلبی سوکت USB ممکن است بالا یاپایین تر از شارژرهای آیفون اصلی باشد . آن را بررسی کنید زمانی که سری شارژر به پشت قرار می گیرد به چه طریقی می باشد.سوکت USBشارژر آیفون اصلی دارای گوشه های گرد است در حالی که در شارژرهای تقلبی آیفون این گوشه ها تیز هستند.
پین های شارژرهای واقعی ظاهر ماتی دارند و رنگ و ظاهری ثابت و یکنواخت دارند و دارای شکل مربعی یک دست و هماهنگ هستند. اما شارژرهای تقلبی پین هایی با ظاهر براق دارند و شکل و اندازه نامنظمی دارند.
شارژر اصل آیفون A0.15 است درحالی که مقدار A1 هم برای بعضی شارژهای تقلبی بعید است.
جزئیات چاپ بر روی نسخه اصلی شارژر واضح تر است. در هنگام وصل کردن شکاف بزرگتری بین سری شارژر و سوکت کابل وجود دارد.

 

چگونه می توانیم اصل بودن شارژرآیفون و کابل شارژر آیفون را تشخیص دهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *